Inżynieria Biomedyczna

 

Informatyka w medycynie to:

up direction
telemedycyna
Telemedycyna, to najnowsza forma świa...
biopomiary
Biopomiary.  Biopomiary to metody ...
informatyka_medyczna
Informatyka medyczna - dział informatyk...
telechirurgia
Telechirurgia. Strona w budowie. Zaprasz...
down direction
Jesteś tutaj: Start Aktualności Silesiada - Eliminacje do Ogólnopolskich Igrzysk Studentów I roku

Silesiada - Eliminacje do Ogólnopolskich Igrzysk Studentów I roku

AZS_US_Siatkowka_2010W dniach 10-11 listopada 2010 r. w Katowicach odbyła się pierwsza faza eliminacji do Ogólnopolskich Igrzysk Studentów Pierwszego Roku - Silesiada.

Impreza ta, organizowana równolegle przez osiem krajowych środowisk AZS wzorowana na doświadczeniu warszawskiego AZS-u, kierowana była do studentów i studentek rozpoczynających edukację na wyższych uczelniach.

 

 

12 listopada 2010r. na hali katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się eliminacje kobiet w piłce siatkowej, gdzie o awans do Mistrzostw Polski walczyły zespoły następujących uczelni:

  • AWF Katowice
  • Politechnika Śląska
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach (Wydział Zamiejscowy w Cieszynie)

Zasady obowiązujące w trakcie meczów w niczym nie różniły się od ligowych rozgrywek. Jedynym odstępstwem był czas trwania spotkania - rozgrywano dwa sety do 15 punktów (z koniecznością dwupunktowej przewagi) bez względu na wynik.

Już o godzinie 9:00 odbył się pierwszy mecz katowickiego Uniwersytetu Śląskiego z drużyną AWF-u. Biorąc pod uwagę kierunek kształcenia tej uczelni, można było spodziewać się porażki już na początku turnieju. Mimo fatalnego początku pierwszego seta (problemy z przyjęciem piłki oraz atakiem) i gry z dużą stratą punktową UŚ wygrywa partię z dwupunktową przewagą. W drugim secie siatkarki Uniwersytetu Śląskiego postanawiają pokazać na co je stać, wzajemnie się mobilizują i bez większego problemu wygrywają także tego seta oraz cały mecz z wynikiem 2:0.

Kolejne spotkanie było bratobójczą walką między dwoma wydziałami Uniwersytetu Śląskiego. „Katowicka" drużyna weszła na boisko pewna siebie po wygranej w pierwszym meczu, jednak szybko okazało się to bardzo niekorzystne. Lekceważąc przeciwniczki z Cieszyna tracą kilka punktów z rzędu, co powoduje napięcie w zespole i brak odwagi w kontrataku. Na szczęście już po chwili w głowach zawodniczek zatarł się obraz przegranej, zagrywką udaje się odrobić stracone „oczka" i wygrać seta. Podobnie jak w pierwszym meczu drugi set to spokojna gra drużyny Uniwersytetu Śląskiego z Katowic, a w konsekwencji oczywiście wygrana meczu.

Kilkanaście minut później odbyło się spotkanie z zespołem Politechniki Śląskiej. Z powodu obecności ligowych zawodniczek w tamtejszej drużynie, tego spotkania siatkarki UŚ obawiały się najbardziej. Jak się okazało - całkiem niesłusznie. Resztkami sił, lecz z ogromną nadzieją na wygraną podyktowały warunki gry drużynie Politechniki i (dosłownie) rozgromiły ją w bardzo krótkim czasie. Tym samym odnoszą zwycięstwo trzeci raz tego dnia oraz cały turniej zajmując pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Nagrodą są oczywiście złote medale i wyjazd na finał Mistrzostw Polski Ogólnopolskich Igrzysk Studentów Pierwszego Roku odbywający się w dniach 10-12 grudnia 2010 roku w Warszawie.

AZS_US_Siatkowka_2010

 


Przedstawicielką naszego kierunku w piłce siatkowej w drużynie Uniwersytetu Śląskiego była studentka pierwszego roku Wiktoria Sapota (na zdjęciu 2 rząd, 2 od prawej).

 

logo_ib_napis

nasza-klasa

Drodzy studenci Inżynierii Biomedycznej. Jeśli macie pomysły i propozycje co do wyglądu i zawartości strony - podzielcie się nimi ze mną. Serdecznie zapraszam do korespondencji.

Sebastian Stach

Przyłącz się do nas

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś zainteresowany studiami na kierunku Inżynieria Biomedyczna w Uniwersytecie Śląskim i masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:

  • tel: 32 3689 752
  • fax: 32 3689 863
  • email: ib@us.edu.pl
  • strona: ib.us.edu.pl

Poznaj prowadzących

Chcesz nas poznać już teraz? Zapraszamy na naszą stronę. Pozdrawiamy serdecznie. 

Zespół prowadzący
zajęcia na kierunku
Inżynieria Biomedyczna

http://zksb.us.edu.pl